SAVĘS ATRADIMAS

Ko gero apie šią temą galėčiau kalbėti savaitę nesustodamas, nes tai visiškai neapčiuopiama ir sunkiai pamatuojama. Taip pat, tai mano arkliukas ir dauguma mano vestų seminarų ir stovyklų
buvo apie tai.
Norėdami kalbėti apie savęs atradimą, turėtume apsibrėžti vieną esminį dalyką:
O KAIP AŠ ŽINOSIU, KAD SAVE ATRADAU?
Pamenu tą pirmąjį kartą, kai vieno seminaro metu per meditaciją, pamačiau, jog noriu tapti lektoriumi. Pradžioje protas labai priešinosi, nes visiškai neturėjau apie ką papasakoti. Neturėjau nei praktinės, nei teorinės patirties vienoje srityje, apie kurią galėčiau kalbėti. Ar aš jau buvau save atradęs?


Sekanti stadija buvo, kai jau pravedžiau savo pirmąjį viešą seminarą. Pats netikėjau, kad tą padariau ir jausmas buvo nerealus. Deja tuo pat metu jaučiau, kad yra kažkas daugiau ir tai dar
ne viskas.

Po maždaug keturių mėnesių išleidau savo eilėraščių rinkinį (nors eilėraščiai buvo rašyti nuo pat paauglystės, prireikė daugiau nei dešimtmečio, kad juos paviešinti). Tai ar buvau jau save atradęs?
Na ir praeitas Kalėdas pasitikau lektorius su 5 stovyklų patirtimi, pravedęs daugiau nei 30 seminarų (vien tik rudenį 2 seminarų turai per 9 miestus). Tačiau ar tai buvo savęs atradimas?
Na ir šių metų gegužę pradėjau vesti renginius: jubiliejus, vestuves, miesto šventes ir t.t. Tačiau vis dar nemanau, kad atradau save, nors tuo metu, kai per meditaciją pamačiau save kaip lektorių, galvojau: “Viskas, atradau save!!!”
TAI KAIP IEŠKOTI SAVĘS?

 1. Pasižiūrėk į veidrodį ir paklausk ką ten matai.
  Skambės juokingai, tačiau iš tikrųjų pabandyk. Paklausk, ką tas žmogus jau per gyvenimą nuveikė? Kokios jo stiprybės? Kokios silpnybės? Ką tas šaunuolis/šaunuolė labiausiai mėgo
  veikti vaikystėje? Kokie dalykai teikė didžiausią malonumą? Ką valandų valandas galėjo veikti? ir t.t.
 2. Pasinerk į ieškojimus.
  Pilnas internetas nemokamų saviugdos įrankių ir informacijos. Yra galybė psichologinių testų,
  kurie gali užvesti ant kelio. Nesuskaičiuojamas kiekis medžiagos YouTube. Galbūt lietuvių kalba
  nėra tiek daug, tačiau anglų ir rusų, per akis. Ko gero gyvenimo neužtektų visko peržiūrėti 🙂
 3. Atsirink informaciją, kuri Tau tinkama.
  Tiesiog pasižiūrėk ir paklausyk žmogaus, kuris kalba ir pajausk ar Tau tinka jo stilius ar ne. Jeigu
  tinka, jauti, kad rezonuoja, galbūt gali apsilankyti seminare, stovykloje ir gauti dar daugiau naudos. Jeigu Tau to nereikia, pats savarankiškai gali nuveikti pakankamai daug, tik reikia noro ir pastangų.
 4. Veik, tyrinėk, stebėk, analizuok
  Svarbiausia yra pastovus progresas ir judėjimas. Toks, koks buvau prieš porą metų, nebūčiau parašęs tokio ilgo ir struktūriškai sudėlioto teksto. Lygiai taip pat ir Tu turėtum pastebėti savo pokyčius ilgalaikėje perspektyvoje. Pagirk save už progresą. Veik kasdien, kad ir po mažą žingsnelį. Tyrinėk save ir laisvu laiku. Išeik į gamtą, peržvelk savo gyvenimą ir pasimėgauk ta
  savęs atradimo kelione. Bei nusiteik, jog ji bus ilga.
 5. Atsimink – malonumas, ne pasiekti tikslą, o kelionėje
  Net jeigu vieną dieną ir suprasi, kad atradai save, ko gero pajausi, jog daugiausiai malonumo patyrei keliaudamas, o ne pasiekęs tikslą. Nes ta kelionė ilga, transformuojanti ir Tave verčianti tuo žmogumi, kuriuo nori tapti.
  REZIUMĖ
  Mano šiandieninis protas, pagal dabartinį suvokimo lygmenį, drąsiai gali tarti, kad savęs
  atradimas užtruks visą šį gyvenimą ir neaišku kiek dar ateinančių. Nežinau ar yra labiau mano smalsumą ir džiaugsmą ugdančių veiklų, nei savęs pažinimas ir tobulinimas.

 6. Linkiu kiekvienam patirtį tą malonumą ir atradimo džiaugsmą.
  Tavo draugas, M.Š.